Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2016

Φιλική ήττα με το μυαλό στη Βοσνία για την Εθνική μας

Η Εθνική μας παρουσιάστηκε ασύνδετη στο φιλικό με τη Λευκορωσία, έχοντας πολλές αλλαγές στη σύνθεσή της και έχασε 1-0 στο Καραϊσκάκη με γκολάρα του Παλιτσέβιτς. Το μυαλό όλων στο κομβικό ματς με τη Βοσνία.

Περισσότερο με αγγαρεία παρά με πρόβα τζενεράλε ενόψει Βοσνίας έμοιαζε το φιλικό της Εθνικής μας ομάδας με τη Λευκορωσία στο γήπεδο Καραϊσκάκη. Η γαλανόλευκη είδε το σερί των πέντε νικών της να λαμβάνει τέλος, χάνοντας 1-0, έχοντας πολλά νέα πρόσωπα στο αρχικό της σχήμα, τα οποία είναι δεδομένο πως δεν θα ξαναδούμε ποτέ ξανά μαζί στην 11άδα.

Μια γκολάρα του Παλιτσέβιτς στο 14ο λεπτό ήταν αρκετή στους φιλοξενούμενους για να φτάσουν στο νικηφόρο αποτέλεσμα μέσα στο Φάληρο. Μάλιστα, η Λευκορωσία είχε φάσεις για περισσότερα τέρματα στο πρώτο 45λεπτο της αναμέτρησης, το οποίο δεν κύλησε καθόλου καλά για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.